Atmosferë lufte, avionët evropianë dhe amerikanë ngrihen për Rusinë
Sulmi i para disa ditëve i Rusisë ndaj tre anijeve të Ukrainës dhe kapja e tyre dhe ekuipazhit ka shqetësuar SHBA-në dhe Evropën.

Ndërsa, presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko, ka shpallur gjendje lufte në Ukrainë.

Kështu, kjo ka bërë që avionët ushtarakë të SHBA-së, Francës dhe Britanisë të bashkohen në një stërvitje të përbashkët mbi Detin e Veriut.

Dhe është hera e parë që forca ajrore franceze u përfshi në Point Blank, e cila udhëhiqet nga krahina e 48’të luftarake e Forvave ajrore të SHBA’së, me bazë në RAF Lakenheath, Suffolk.


Shtuar më 28/11/2018, ora 09:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori