Assad po shqyrton mundësinë e strehimit politik
Pas përshkallëzimit të luftës, presidenti sirian Bashar al-Assad është duke marrë në konsideratë mundësinë e largimit nga vendi dhe po shqyrton mundësitë për të kërkuar strehim politik në vendet e Amerikës së Jugut.Burime “të afërta” me al-Assadin, thanë për të përditshmen izraelite “Haaretz” deklaruan se presidenti po intersohet mbi garancitë që i ofrojnë disa shtete. /albeu.com/
Shtuar më 06/12/2012, ora 18:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori