Asad nxjerr dekret për qeveri të re
Në më pak se dy muaj pas zgjedhjeve parlamentare të cilat u bojkotuan nga opozita, presidenti Bashar al-Asad ka lëshuar një dekret për formimin e qeverisë së re.

Sipas televizionit shtetëror kabineti i ri do të udhëhiqet nga ministri aktual i agrokulturës, Riad Hixhab, që është një besnik i fuqishëm i Asadit dhe anëtar kryesor i partisë Bathe në pushtet. /albeu.com/
Shtuar më 23/06/2012, ora 18:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori