Arrestohet punonjësi i Apple që vodhi sekrete nëpërmjet makinave
Një ish punonjës i Apple është akuzuar për vjedhjen e sekreteve nëpërmjet një projekti të makinave të pavarura. Xiaolang Zhang është arrestuar me 7 korrik nga FBI kur po përpiqej të largohej me avion drejt Kinës.

Sipas akuzave, ai ka përvetësuar informacione përpara se ti komunikonte Apple dorëheqjen e tij.

Në maj, ai filloi punën e tij të re në Xiaopeng Motors, një kompani kineze e makinave elektrike me zyra në Guangzhou dhe Silicon Valley.
Shtuar më 13/07/2018, ora 19:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori