Arrestohet nëna nga Pakistani që dogji vajzën e saj
Autoritetet në Pakistan kanë arrestuar gruan e cila u raportua se ka djegur vajzën e saj në qytetin e Lahores, për arsye se vajza ishte martuar me një djalë pa lejen e familjes së saj.

Policia ka raportuar se trupi i Zeenat Raqifit ka treguar shenja torture. Ajo është lidhur për shtrati, është vajosur dhe i është vënë zjarri.

Mësohet se ky është rasti i tretë i njëjtë në Pakistan i sulmeve ndaj grave që shkojnë kundër rregullave konservative.

Një javë më parë mësuesja e quajtur Maria Sadaqat ishte djegur afër Islamabadit pasi kishte propozuar një propozim martese.

Ajo kishte vdekur si pasojë e lëndimeve./Albeu.com/
Shtuar më 08/06/2016, ora 17:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori