Sulm në Norvergji, autori i armatosur rrëmben auto ambulancën dhe shtyp këmbësorët
Arrestohet ish komandantin e armatës myslimane Shefik Aliç
Albeu.com
Autoritetet në Bosnje njoftuan se kanë arrestuar ish komandantin e armatës myslimane Shefik Aliç, i akuzuar për krime lufte.  Më herët ishte publikuar një video-inçizim ku shihen sjellje mizore të njësitit të tij ndaj refugjatëve serbë në vitin 1995 në Bosnje. rfe
Shtuar më 04/11/2006, ora 00:07
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori