Arrestohet i dyshuari për vrasjen e ushtarit francez
Policia e Francë ka rrestuar mëngjesin e sotëm autorin që dyshohet për vrasjen e ushtarit francez ditën e shtunë në periferi të parisit.

Sipas burimeve hetimore, bëhet fjalë për një 22 vjeçar arrestimi i të cilit është bërë në prani të ministrit të Brendshëm Manuel Valls.

"Hetimet, nën drejtimin e prokurorisë së antiterrorizmit, duhet të përcaktojë rrugën, ambientet dhe motivacionin e këtij të riu", tha Valls. /albeu.com/
Shtuar më 29/05/2013, ora 12:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori