Arrestohen 8 persona për vrasjen e gazetares së “Panama Papers”
8 persona janë arrestuar nga policia malteze për vrasjen e gazetares së “Panama Papares” që ishte duke hetuar kryeministrin maltez.

Ajo u vra afër nga një shpërthim me bombë shtëpisë së saj më 16 tetor, një sulm që tronditi vendin dhe Evropën. 53-vjeçarja ishte i njohur për blogun e saj ku akuzonte politikanët më të lartë për korrupsion.

Blogerja dhe gazetarja e njohur u bë e famshme për akuzat e saj ndaj politikanëve vendas për korrupsion.

Qeveria e Maltes ofroi një shpërblim prej 1 milion eurosh për informacione rreth vrasjes së saj. Ekspertët ndërkombëtarë, përfshirë edhe FBI-në, kanë marre pjesë në hetimet e ngjarjes tragjike.
Shtuar më 04/12/2017, ora 11:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori