Arrestohen 100 pedofilë në 14 vende
Në 13 vende të Evropës dhe SHBA-së po kryhet një operacion ndërkombëtar kundër pedofilisë në internet. Sipas autoriteteve, policia italiane ka goditur sektorni ideologjik të pedofilisë.

Ndërkohë Europol ka bërë të ditur se arrestimet e kryera në kuadër operacionit janë më shumë se 100 dhe janë të shumtë fëmijët që kanë shpëtuar nga pedofilët.

Për policinë italiane, kjo është një prej operacioneve më të arrira të kryera ndonjëherë në sektorin e pedofilisë. /albeu.com/
Shtuar më 16/03/2011, ora 09:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori