Armëpushimi, SHBA paralajmëron Sirinë
SHBA ka ka paralajmëruar Sirinë të mos intensifikojë dhunën në prag të armëpushimit të propozuar nga OKB-ja dhe Lidhja Arabe. Ambasadorja amerikane në OKB, Susan Rice u shpreh se Këshilli i Sigurimit duhet të përgjigjet urgjentisht në qoftë se Siria nuk do të mbajë zotimin e saj për t'i dhënë fund operacioneve ushtarake në datën 10 prill.

Siria ka thënë se do të respektojë afatin, por zonja Rice tha se ajo dyshon për këtë. /albeu.com/

Shtuar më 04/04/2012, ora 12:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori