Armë lodra dhe raketa prej druri, e gjithë bota po qesh me ushtrinë e Kim Jong Un (FOTO LAJM)

Koreja e Veriut mbarjti një paradë "madhështore" ushtarake në datëbn 15 prill duke kërcënuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës me armët më të sofistikuara.

Por, ditët e fundit ekspertët kanë hedhur dyshime të forta se në fakt ato që Koreja e Veriut u paraqiti si armë të sofistikuara nuk ishin gjë tjetër veç se imitime prej plastike, përcjell Albeu.com.

"Armë plastike dhe raketa prej druri, është vërtetë shumë qesharake"., -shprehet eksperti amerikan i inteligjencës ushtarake Michael Pregent.

Gjatë paradës u shaqen edhe forcat speciale të Koresë së Veriut duke mbajtur syze të posaçme për luftë, por Pregent thekson se ato nuk janë gjë tjetër veç se syze normale që mund të blejë çdokush.

"Syzet e ushtarëve në perëndim vijnë në formë harkore me kokën për ta mbrojtur atë gjatë betejes. Ato syze që kishin vendosur ushtarët e Koresë së Veriut janë me kënd dhe janë syze normale"., - thekson ai. /albeu.com/
Shtuar më 27/04/2017, ora 14:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori