Ariu terrorizon zonën, ha dhinë dhe futet në shkollë
Autoritetet rumune vranë një ari pasi hëngri një dhi dhe pastaj u fut në një shkollë në rrethin rumun Hargit.

Ariu u shfaq herët në mëngjes në këtë rreth, duke frikësuar banorët e zonës, raportojnë mediat vendase.


Shkolla ishte e zbrazët për shkak të pushimeve verore dhe zyrtari lokal Sandor Petres tha se ariu sulmoi një dhi të një fshatari.


Autoritetet arritën të mbanin ariun në zonën e largët dhe e vranë.


Shtuar më 21/08/2018, ora 23:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori