Arabia Saudite tregon qëndrimin e saj në sulmet e Sirisë
Ministria e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Francën në sulmet e tyre ajrore kundër regjimit të Assadit në Siri.

Sulmet ajrore përfaqësojnë një përgjigje për krimet e regjimit”, thuhet në komunikatë.

Arabia ka qenë një nga mbështetësit kryesorë të opozitës që po lufton kundër presidentit, Bashar al-Assad. /albeu.com/
Shtuar më 14/04/2018, ora 19:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori