"Anonymous" hakon postën elektronike të Qeverisë së Ekuadorit
Grupi i hakerëve "Anonymous" ka hakuar postën elektronike të Qeverisë së Ekuadorit.

Lajmin e kanë bërë të ditur vetë anëtarët e këtij grupi, të cilët kanë thënë se janë hakmarrë ndaj qeverisë e cila i kishte ndaluar qasjen në internet njërit ndër themeluesve të WikiLeaks, Julian Assange.

Assange-s i'u kishte ndaluar qasja në internet pas publikimit të email-ave të kandidates për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Hillary Clinton, dhe si përgjigje ata kanë thënë "Ju na ndaloni internetin, ne ju ndalojmë komunikimin". /albeu.com/


Shtuar më 24/10/2016, ora 15:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori