Annan viziton Rusinë, diskutime mbi Sirinë
I dërguari special i OKB-së dhe i Ligës Arabe, Kofi Annan vijon serinë e takimeve të tij për të diskutuar mbi krizën në Siri. Kësaj radhe ai është drejtuar drejtë Moskës dhe Pekinit. Gjatë vizitës së tij në Rusi ai do të zhvillojë takime me presidentin Dimitri Medvedev dhe ministrin e jashtëm Sergei Lavrov.


Të mërkurën, Këshilli i Sigurimti, përfshirë, Kinën dhe Rusinë, mbështeti përpjekjet e Ananit në Siri. /albeu.com/
Shtuar më 24/03/2012, ora 15:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori