Annan i shokuar nga ngjarjet në Siri
I dërguari ndërkombëtar, Kofi Annan i ka cilësuar si shokuese dhe tmerruese ngajrjet e fundit në Siri ku nga sulmi i tankeve dhe helikopterëve mbetën të vrarë 200 persona në Hama të Sirisë.

Annan dënoi këto “mizori në shkallën më të lartë të mundshme” për të shtuar se qeveria e Sirisë, sipas të gjitha gjasave, ka shkelur premtimin e saj për të mos përdorur armë të rënda në zonat e banuara. /albeu.com/
Shtuar më 13/07/2012, ora 14:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori