Angli, nje person fiton 56 milion funta nga llotaria
Albeu.com
Një person fitoi 56 milionë funta, ose gjysmën e vlerës totale të lotarisë. Fituesi mori çmimin më të madh në historinë e vendit. Autoritetet tërhoqën vëmendjen se 3 muajt e fundit, në Britaninë e Madhe po fitohet për të katërtën herë një çmim mbi 25 milionë funta.
Çmimi total i lotarisë me emër "Euromilions", të luajtur në 9 vende, prej 112 milionë funtash u nda në dy pjesë.

Lotarinë që zbukuronte ëndrrat e miliona evropianëve, e ndau një anglez dhe një spanjoll.
Shtuar më 14/02/2010, ora 20:16
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori