Anan: Situata në Siri “e acaruar”
I dërguari ndërkombëtar i OKB-së Kofi Anan gjatë raportimit për Sirinë në seancën e mbyllur të Këshillit të Sigurimit
vlerësoi se situata atje është “e acaruar”.


Anan theksoi se është i alarmuar me raportet se trupat e qeverisë kanë hyrë në qytetin qëndror Hama duke vrarë disa persona. Sipas tij situata aktualeSiri është e “papranueshme” dhe ka bërë thirrje që qeveria në Damask menjëherë ta implementoj planin e tij paqësor gjashtë pikësh. /albeu.com/
Shtuar më 25/04/2012, ora 10:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori