Amrikani që mbështet serbët rrezikon dënimin me vdekje (VIDEO)
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Amerikani Eric Frein, 33 vjeç i cili njihej si "çetniku Vuçko" dhe adhurures i ushtrisë serbe, është shpallur fajtor për vrasjen e një polici, plagosjen e një tjetri, si dhe armëmbajtje pa leje.

Ai rrezikon të dënohet me vdekje për shkak të vrasjes më 12 shtator të vitit 2014, pas së cilës u zhduk për rreth 48 ditë, por që më pas iu gjetën mjete shpërthyese.

Mediet ndërkombëtare shkruajnë se Frein është snajperist i aftë. Ai ka qenë pjesëtar i grupit Ujku lindor, i cila merrej me simulime të ushtrive nga Evropa Lindore, por që më pas ishte bërë pjesë e ushtrisë serbe si dhe ka qendruar pranë paramilitarit famëkeq Ujqin nga Drina.

video shfaqen disa dhjetëra fotografi ku Frein shihet i veshur me uniforma të ndryshme serbe. /albeu.com/
Shtuar më 21/04/2017, ora 14:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.