Amerika u beson grave problemet më të vështira në ushtri (FOTO LAJM)

Pëlqej
Rekrutimi i sa më shumë grave është mënyra më e mirë për të zgjidhur një nga problemet më të rënda të ushtrisë së SHBA-së, rekrutimit të sa më shumë femrave dhe personave të tjerë për rritjen e numrit të rekrutëve.

Ushtria amerikane ka në përbërje të saj vetëm 15%, pra rreth 1.3 milionë femra të cilat shërbejnë dhe janë pjesë e ushtrisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, shkruan Albeu.com.

Ndërkohë, amerika pritet të rrisë buxhetin e saj për ushtrinë dhe pajisjen e saj me mjetet më të fundit ushtarake, gjë e cila pritet të rrisë edhe numrin e femrave të cilat bëhen aktive në ushtri dhe që marrin përsipër misione ushtarake. /albeu.com/
Shtuar më 20/03/2017, ora 16:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori