Amerika qanë, 22 të vdekur dhe 21 të plagosur në Universitet
Albeu.com
Në Universitetin Tech të Virginias në Shtete e Bashkuara të Amerikës është kryer një sulm nga një i armatosur. Si pasojë kanë gjetur vdekjen 22 vetë ku në mes tyre dhe agresori dhe 21 të tjerë janë plagosur.Sipasë sqarimeve të policisë, agresori i armatosur ka hapur zjarr si fillim në konviktin e kampusit dhe më pas shtënë me armë dhe në godinën e Fakultetit të Inxhinierisë.
Nga informacionet e dhëna mësohëet se përpara se të vritej agresori ai kishte arritur të vriste 21 persona dhe të plagoste 21 të tjerë.

Në Universitetin e Teksasit në Austin, më 1 Gusht 1966, si pasojë e hapjes zjarr nga maja e një kulle në qendër të kampusit nga një agresor, gjetën vdekjen 13 veta dhe u plagosën 31 të tjerë. Agresori një ditë më parë kishte vrarë nënë dhe gruan e vet. albeu/start
Shtuar më 16/04/2007, ora 23:06
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori