Amerika nuk ndalet së bombarduari ISIS-in (FOTO LAJM)

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë bombarduar sërish grupin terrorist që vepron në Siri dhe në Irak, ISIS-in.

Pentagoni ka konfirmuar se SHBA-ja së bashku me partnerët e saj ka kryer sulme te shtunen në bazat kryesore ushtarake të ISIS.

Deri më tani, bëhet me dije se si pasojë e represionit, dhunës dhe genocidit të ISIS janë larguar nga Siria dhe Iraku më shumë se 160.000 refugjatë.

Sulmet ajrore të SHBA-ve kanë goditur më fuqishëm qytetet e Al-Hasakah, Minbej dhe Rakas. /albeu.com/


Shtuar më 28/09/2014, ora 09:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori