Amerika e bombardon nga ajri, kurdët nisin ofensivën në terren kundër ISIS (FOTO LAJM)

Pëlqej
Trupat kurde kanë nisur një ofensivë ushtarake kundër grupit terrorist, ISIS.

Kurdët kanë nisur sulme sidomos në qytetin e Mosulit, aty ku ndodhen edhe burime nafte për militantët e IS.

Ndërkohë që kurdët po i sulmojnë militantët e ISIS, edhe Amerika dhe aleatët e saj po e bombardojnë grupimin radikal me sulme ajrore.

Observatori sirian për të drejtat e njeriut me seli në Londër,ka bërë me dije se aeroplanët ushtarakë kanë sulmuar baza të ISIS në katër provinca, në : Aleppo, Raqqa, Hassakeh dhe Deir el-Zour./albeu.com/
Shtuar më 30/09/2014, ora 10:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori