Ambasadori amerikan në Kanada i përgjigjet kërkesës së Trump, jep dorëheqjen
Pasi presidenti i zgjedhur i SHA-ve, Donald Trump deklaroi se kërkon që të gjithë ambasadorët e emëruar nga Obama të japin dorëheqjen, i pari që i është përgjigjur kësaj thirrje është diplomati amerikanKanada.

Bruce Heyman ka shkruar në Twitter shkroi: Siç më është kërkuar, unë kam dhënë dorëheqjen si ambasador i SHBA në Kanada e cila hyn në fuqi në datën 20 janar, ditën kur Trump merr zyrtarisht detyrën e tij.

Edhe bashkëshortja e tij në një deklaratë të mëvonshme nënvizoi se kishte qenë një nder dhe një kënaqësi e madhe të përfaqësonte SHBA-të në Kanada. /albeu.com/
Shtuar më 07/01/2017, ora 16:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori