Ambasadori amerikan: Kosova të mos nxitohet me ushtrinë
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Kyle Scott, duke folur për formimin e Ushtrisë së Kosovës ja thënë se kjo e fundit nuk duhet të nxitohet.

Në një intervistë për "Blic", Scott ka thënë se ushtria duhet të formohet në koordinim me partnerët në NATO dhe SHBA.

Deklarata e Scott vjen pas paralajmërimit të Presidnetit Thaçi dhe Kryetarit të Kuvendit Veseli për iniciativën ligjore për transfomrmin e FSK në Ushtri. /albeu.com/
Shtuar më 09/03/2017, ora 08:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori