Alkooli bëri të vetën, si përfunduan të rinjtë në rrugë këtë fundjavë (FOTO LAJM)

Britania ju rikthye në fundjavë normalitetit të zhurmshëm dhe me festa të çmendura, Të rinjtë shijuan lirinë pas më shumë se 3 muajsh, duke thyer të gjitha masat anti-Covid.

Rrugët u mbushën plot dhe dukej qartësisht që ata nuk donin t’ia dinin për virusin. Përleshje, të vjella, gjysmë të zhveshur, arrestime. Kjo ishte pamja që ofroi dje një prej shteteve më të rëndëishme në Europë në këtë situatë të vështirë për mbarë botën.

Birra u derdh lumë që në natën e parë kur autoritetet vendosën që ky lloj biznesi të hapë dyert.

Në disa raste u kërkua ndërhyrja e policisë për shkeljen e rregullave dhe shumë prej pub-eve u mbyllën më herët. Sipas ekspertëve në ditën e shtunë, vlerësohet të jenë shitur 15 milionë birra.

Shtuar më 06/07/2020, ora 10:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori