Alarmi, 8 milionë fëmijë vdesin çdo vit
Çdo vit në botë vdesin 8 milion fëmijë nën moshën 5 vjeç, ndërsa shkaqet më të shpeshta janë sëmundjet dhe kequshqimi.

Alarmi jepet nga Organizata “Save the Children”. Për ti dhënë fund kësaj situate organizata që vepron në disa vende të botës ka kërkuar më shumë mbështetje. “Save the Childrenvepron me programe në ndihmë të fëmijëve në 36 vende të botës.
Shtuar më 07/10/2010, ora 10:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori