Alarm për bombë në Paris, policia rrethon kullën Eifel
Një alarm për bombë ka bërë që një stacion treni pranë kullës Eifel në Paris të evakuohej.

Policia mori informacione për një pako të dyshimtë dhe menjëherë forca të shumta u vunë re edhe pranë Kullës Eifel, simbol i kryeqytetit parisien.

Stacioni në fjalë është mjaft i frekuentuar nga turistët. Pas një ore pakoja u shkatërrua dhe u zbulua se nuk mbante gjë të dyshimtë.

Stacioni u hap për qytetarët. Gjithsesi siguria mbetet e lartë. /albeu.com/

Shtuar më 22/09/2017, ora 22:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori