Alarm në Gjermani, policia gjen eksploziv në tregun e Krishtlindjeve (FOTO LAJM)

Policia në qytetin gjerman Potsdam ka ka gjetur një pajisje shpërthyese të vendosur shumë pranë tregutKrishtlindjeve.

Pajisja në fjalë ishte dërguar në një barnatore në jugperëndim të Berlinit, dhe ishte parë që kishte tela që zgjateshin jashtë pakos së dërguar.

Më vonë, policia tha që brenda saj gjeti eksploziv ndërsa pajisja u asgjësua nga autoritetet gjermane.

Dhjetorin e kaluar, 12 persona human jetën kur një terrorist u pasi vodhi një kamion mori përpara turmën e cila ishte mbledhur pranë tregutKrishtlindjeve.

Më shumë se 2,600 tregje të tilla festive janë hapur nëpër Gjermani të hënën, dhe ato i sjellin Gjermanisë rreth 2 miliardë euro në vit. /albeu.com/
Shtuar më 01/12/2017, ora 19:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori