Alarm i rremë, panik në Nju Jork
Pakoje e dyshimtë e gjetur në kullën e dytë të Qendrës Financiare Botërore në Manhatanin e poshtëm në Nju Jork ka rikthyer frikën e sulmeve terroriste në këtë vend.


Fillimisht u dyshua se bëhej fjalë për një bombë dore. Të gjithë zyrat u boshatisën menjëherë deri sa u tëhoq dhe gjendja e alarmit. Kullat ndodhen vetëm disa blloqe larg Qendrës tregtare botërore, që u shkatërrua nga sulmi terrorist në 11 shtator 2001.

Me mijëra persona kanë zbritur në rrugë të frikësuar se do të përjetonin të njëjtat momente. /albeu.com/
Shtuar më 13/04/2012, ora 10:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori