Alarm fals për bombë në avion, policia arreston shtetasin rus
Pëlqej
Një avion i një kompanie ajrore ruse është evakuuar mbrëmë në aeroportin e Gjenevës, ndërsa një shtetas rus është arrestuar, pasi ka thënë se në aeroplan ndodhet një bombë.

Shtetasi rus i tha shitësit të biletave të kompanisë, pak kohë para ngritjes së aeroplanit se në aeroplan gjendet një bombë.

Sinjali u dha menjëherë ndërsa zyrtarët urdhëruar ndalimin e avionit si dhe u evakuuan 115 udhëtarë.

Pas kontrollit të policisë u vërtetua se alarmi ka qenë i rremë, ndërsa shtetasi rus pas arrestimit ka konfirmuar se e kishte bërë si shaka, kanë thënë autoritetet. /albeu.com/


Shtuar më 14/10/2016, ora 14:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori