Al-Qaeda konfirmon vrasjen e numrit dy të saj
Al-Qaeda konfirmon vrasjen e numrit dy të saj, Abu al-Libi.
Kreu i al-Qaedës, Ayman al-Zawahiri konfirmon vrasjen e militantit veteran, Abu Yahya al-Libi, në një sulm amerikan me avion pa pilot në fillim të këtij vit.


"Nderoj me kombin islamik, luftëtarët e shenjtë (muxhahidinët), si dhe princin e besnikëve Mullah Omar dhe për muslimanët dhe xhihadistët në Libi, lajmin e martirizimit të luanit të Libisë, udhëheqësin, Sheikun Mohammed Hasan (Abu Yahya al-Libi). Allahu pastë mëshirë për të",-tha ai, duke iu referuar al-Libit me emrin e tij të lindjes. /albeu.com/
Shtuar më 11/09/2012, ora 14:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori