Al Nusra bën thirrje: Ta godasim fort Perëndimin
Grupi terrorist Al Nusra i ka "dënuar" sulmet e Shteteve të Bashkuara mbi Irak dhe mbi Siri.

Grupi i lidhur ngushtë me Al Kaedën iu ka bërë thirrje të gjithë anëtarëve të saj që ta luftojnë fort Amerikën dhe aleatët e saj perëndimorë.

Thirrja vjen vetëm pak ditë pasi SHBA-ja në një koalicion të gjerë prej 40 shtetesh ka goditur ISIS-in dhe është zotuar se do ta shkatërrojë plotësisht atë, transmeton Rel.

Pavarësisht faktit se kanë qëndrime të njejta kundër Perëndimit, Al Nusra dhe ISIS kanë qenë rivale të njëra-tjetrës në Siri. /albeu.com/

Shtuar më 28/09/2014, ora 12:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori