Al Kaeda planifikon ta sulmojë Euro 2008
Albeu.com
Sipas zëdhënësit të policisë Juerg Buehler, Euro9 2008 kërcënohet nga rrjeti terrorist Al-Kaida. Lajmi për sulmin e planifikuar konfirmohet nga burime policore zvicerane, një prej vendeve ku Euro 2008 do të mbahet.Për gazetën zvicerane 'La Liberte' Buehler tha se janë marrë shumë mesazhe kërcënimi për sulme në Zvicër, gjatë zhvillimit të kampionatit euro0pian. Mesazhet janë postuar në faqe interneti islamike, dhe situate është duke u hetuar nga afër dhe me shumë vëmendje shtoi më tej zyrtari i policisë zvicerane.
Shtuar më 15/05/2008, ora 21:09
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori