Aksidentohet treni gjigant, pasi nuk "gjeti" urën!
Një tren mallrash u përfshi në një aksident, teksa kalonte mbi lumin Floyd, në Alton të Iowas në SHBA.

Treni u aksidentua rëndë pasi ura ishte dëmtuar si pasojë e reshjeve të shumta të shiut.

Nuk u raportua për lëndimenjerëz. Treni nuk kishte brenda materiale të rrezikshme. Sherifi i qarkut Sioux tha se treni mbante rërë dhe vaj soje.
Shtuar më 25/09/2018, ora 19:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori