Aksidentohen nga treni, 4 të vdekur në Teksas
Katër persona kanë gjetur vdekjen dhe 17 të tjerë janë plagosur gjtë momentit kur një tren mallrash është aksidentuar gjatë një parade në Texas

Përplasja ndodhi në një pikëkalimi hekurudhor në qytetin e Midland, ndërsa një kamion që tërhiqte një platformë në rrugën e saj për një eveniment në nderim të veteranëve amerikanë. Një dëshmitar okular tha se platforma mbeti e mbërthyer në mbikalim. Veteranët dhe të afërmit e tyre ishin nisur drejt një banketi, i cili për shkak të aksidentit është anulluar. /albeu.com/
Shtuar më 16/11/2012, ora 12:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori