Aksident në Poloni, vdesin 8 persona
Tetë persona kanë mbetur të vdekur dhe dhjetë të tjerë janë plagosur nga përplasja e një minibusi me një kamion në Przybedza në jug të Polonisë. Mësohet se minibusi transportonte minatorët e minierës Myslowice-Wesola që po ktheheshin nga puna u përplas me rimorkion e një kamioni që po vinte nga kahu i kundërt.

Sipas e autoriteteve pesë nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë për jetën. /albeu.com/
Shtuar më 29/03/2012, ora 10:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori