Aksident ajror në Nigeri, mbi 153 viktima
Një avion me 153 pasagjerë në bord është rrëzuar në një lagje të banuar të kryeqendrës ekonomike të Nigerisë, Lagos.

Sipas lajmit të Aljezeera, avioni u rrëzua mbi një ndërtesë në një lagje të Lagos-it.

Burimet theksojnë se nuk besohet se ka të mbijetuar nga ky aksident, pasi i tërë avioni është djegur.

Avioni i kompanisë ajrore Dana, ishte nisur nga qyteti Demuren dhe do të aderonte në Lagos. /albeu.com/
Shtuar më 03/06/2012, ora 21:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori