Aksident ajror, humbin jetën dy ministra te shtetit indian Harjana
Albeu.com
Dy ministra në qeverinë e shtetit indian, Harjana, kanë humbur jetën sot në një aksident ajror kur helikopteri i tyre është rrëzuar në tokë, njofton BBCWorld.Policia ka identifikuar të kenë vdekur ministri i energjetikës, me emër OP Xhindal, i cili ishte edhe industrialist i mirënjohur dhe i vdekuri tjetër është ministri i bujqësisë, Surinder Sing. Në këtë aksident, që ndodhi në shtetin Utar Pradesh, janë lënduar edhe piloti dhe dy udhëtarë.
Shtuar më 31/03/2005, ora 23:04
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori