Afganistan, raportohen 6 ushtarë britanikë të humbur
Ministria e Mbrojtjes njofton se gjashtë ushtarë britanikë rezultojnë të zhdukur ndërsa mendohet se ata mund të jenë vrarë në në jug të Afganistanit. Pesë prej ushtarëve të batalionit të tretë në regjimentin e Jokshair dhe një në batalionin e parë, ishin në patrullë të martën, kur automjeti i tyre shpërtheu nga një bombë.

Ndërsa familjarët e ushtarëve të humbur janë informuar mbi këtë ngjarje. /albeu.com/
Shtuar më 07/03/2012, ora 14:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori