Aeroplanmbajtësja ruse kalon nëpër Kanalin Anglez nën vëzhgimin e aeroplanëve luftarakë të Britanisë

Forcat e armatosura të Britanisë së Madhe kanë përcjellë nga afër kalimin e aeroplanmbajtëses ruse “Admiral Kuznetsov” teksa kalonte nëpër Kanalin Britanik rrugës për në Rusi nga Siria.

Ministri i Mbrojtjes i Britanisë, Michael Fallon, e ka quajtur aeroplanmbajtësin “anije turpi”.

Në fotografitë e postuara nga Ministria e Mbrojtjes e Britanisë së Madhe shfaqen aeroplanët luftarakë “RAF” dhe ata të Marinës Mbretërore “HMS St. Albans frigate” duke e përcjellë aeroplanmbajtësin “Admiral Kuznetsov” dhe anijet e tij përkrahëse në Kanalin Anglez, teksa shkonin drejt Detit Verior.

“Do ta vëzhgojmë nga afër ‘Admiralin Kuznetsov’ teksa kthehet në Rusi; një anije turpi misioni i së cilës vetëm sa i ka zgjatur vuajtjet e popullit sirianë, “a ka thënë Fallon. /albeu.com/
Shtuar më 25/01/2017, ora 18:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori