Aeroplani rrëzohet në autostradë dhe shpërthen në flakë (VIDEO)
Një avion i vogël me dy motrrë është rrëzuar në Orange Country në Kaliforni, të premten konfirmon ABC News.

Sipas agjencisë në bordin e Cessna 310 ka pasur dy persona, të cilët fatmirësisht kanë arritur të shpëtonin.

Avioni shpërtheu në flakë, pasi u përplas në autostradë, ku për pasojë dy persona burrë e grua mbetëm të plagosur teksa ishin duke udhëtuar në autostradë.

Disa sekonda përpara se aeroplami të rrëzohej, piloti ka bërë një telefonatë duke iu thenë kontrolluesve të trafikut ajror se kishte një defect në motor dhe se duhet të bënte një ulje emergjente, por nuk ia ka dalë dot, pasi aeroplani u rrëzua.

Shtuar më 01/07/2017, ora 16:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori