Adhuronte çetnikët serbë, vret dy policë amerikanë (VIDEO)
Policia amerikane në shtetin e Pensilvanisë është vënë në kërkim të një personi me emrin Eric Frein, pasi ai ka vrarë një pjesëtar të policisë, Brioni Dixon (38) dhe ka plagosur një polic tjetër Alex Douglas (31).

Frein është fiksuar pas çetnikëve serbë dhe bën thuajse të njëjtat veprime që kryenin edhe ata gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Duke u hequr si një çetnik serb, amerikani admirues i çetnikëve serbë qëlloi mbi dy policët.

Eric Frain thuhet se aq i fiksuar është me çetnikët dhe me Serbinë, saqë ka bërë edhe foto në Beograd në tempullin e Shën Savës. /albeu.com/
Shtuar më 18/09/2014, ora 16:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori