Acari mbërthen Britaninë, regjistrohet dita më e ftohtë në 26 vitet e fundit
I ftohti ka mbërthyer Britaninë e Madhe. Mbrëmjen e djeshme u shënua dita më e ftohtë në 26 vitet e fundit, ku termometri arriti në disa zona deri në -23C.

Për pasojë, janë bllokuar rrugë si dhe ka ndërprerje energjie në shumë zona.

Sipas meteorologëve, e keqja nuk ka ardhur akoma. Parashikohet që moti do të vijojë të përkeqësohet dhe temperaturat do të ulen më tej në ditët në vijim.
Shtuar më 11/02/2021, ora 13:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori