Abas pranon parimin e shkembimit te territoreve
Albeu.com
Presidenti Mahmud Abas, ka konfirmuar se autoriteti palestinez pranon parimin e shkëmbimit të territoreve me Izraelin, por ka mohuar se është arritur ndonjë marrëveshje.
Abas ka theksuar se është rënë dakord mbi parimin e shkëmbimit të ndërsjellë të tokës së "vlerës dhe cilësisë së njëjtë", por shtoi se nuk është arritur marrëveshje. Bisedimet indirekte ndërmjet Izraelit dhe palestinezëve filluan në 9 maj me ndërmjetësimin e SHBA-ve, dhe deri tani janë mbajtur dy raunde bisedimesh.
Shtuar më 23/05/2010, ora 13:43
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori