Belgjika ndërmerr aksione kundër terrorizmit
Pas Francës, edhe në Belgjikë ka dyshime se celula terroriste veprojnë në vend.

Si rrjedhojë, policia ka marrë masa sigurie të larta për të mos patur ndonjë ngjarje tragjike.

Policia belge javës së shkuar ngriti padi penale kundër 5 personave, të dyshuar për terrorizëm.

Madje, forcat policore u detyruan të vrasin dy terroristë, Khalid B. dhe belgo-marokeni Sofiane A. /albeu.com/

Shtuar më 21/01/2015, ora 23:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori