A keni parë kështu? Ja si e lexon lajmin e lansimit të raketave prezantuesja e Koresë së Veriut
Prezantuesja e lajmeve të televizionit shtetëror në Korenë e Veriut Ri Chun hee gjetë transmetimit te publiku të lajmit se Korea po lanson raketën e re balistike nuk arrinte dot të përmbante emocionet.

E veshur me rroba tradicionale ajo u shpreh: "Me vendim të liderit suprem Kim Jong Un, shkencëtarët dhe teknikët e akademisë së Koresë së Veriut kanë arritur me sukses të lansojnë raketën e re balistike ndërkontinentale Heasong 14", tha ajo.

Mediat e huaja shkruajnë se duket qartazi se prezantuesja shfaq së paku emocione të forta në publik, kur transmeton lajmin.
Shtuar më 06/07/2017, ora 10:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori