A do të pajtohen ndonjëherë dy Koretë? (FOTO LAJM)

Korea e Veriut dhe ajo e Jugut kanë marrë vendimin për të rinisur bisedimet, të cilat janë ndërprerë në muajin shkurt, mbi disa çështje që janë lënë pezull mes dy vendeve.

Rinisja e dialogut të lartë mes të dyja shteteve u bë me dije nga ana e tre përgjegjësve të lartë të Penianit, gjatë një vizite që ata zhvilluan në Seul.

Koreano-veriorët shprehën gatishmërinë për të rinisur bisedimet e lëna përgjysmë.

Korea e Veriut, dhe ajo e Jugut kanë dy sisteme të ndryshme, njëra komunist, tjetra demokratik dhe ka kohë që mes dy shteteve raportet janë të ndezura. /albeu.com/
Shtuar më 05/10/2014, ora 09:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori