A do e mbajë dot Melanie Trump premtimin për amanetin e Michelle Obama?
Zonja e Parë e SHBA-ve, Melania Trump, ka thënë se ka në plan të mbajë kopshtin e famshëm të perimeve të Michelle Obama në Shtëpinë e Bardhë.

"Si nënë dhe si Zonja e Parë e vendit, zonja Trump është e angazhuar për ruajtjen e vazhdueshme të 'xheneteve' në Shtëpinë e Bardhë, veçanërisht të kopshtit Rose Garden dhe kuzhinës e Zonjës së Parë", tha Stephanie Winston Wolkoff, këshilltar i lartë i parë i zonjës në një deklaratë për "CNN".

"Duke pasur njohuri të kulturave dhe zakoneve të ndryshme është një mënyrë e mrekullueshme për të mësuar dhe për të eksploruar.

Kopshtari na mëson bazat, kujdesin dhe evoluimin e gjallesave, ku të gjitha na frymëzojnë për të ushqyer mendjet tona dhe për t’u çlodhur dhe për të forcuar trupin tonë" shtoi Trump.

Gjatë qëndrimit të saj Zonja e Parë tha: "Unë krenohem duke ditur që ky kopsht i vogël do të jetojë si një simbol i shpresave dhe ëndrra që kemi për të rritjen e një komb të shëndetshëm. Unë jam me shpresë që në të ardhmen familjet do të ushqen me prodhime të kopshtit që ne kemi", tha Melanie. /albeu.com/
Shtuar më 12/02/2017, ora 14:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori