900 shtetas britanikë të rekrutuar në luftën e ISIS në Irak e Siri
Gazeta britanike “Daily Mail” ka monitoruar llogarite ne Twitter e Facebook te disa britanikeve, te cilet kane vendosur ti bashkohen kalifateve terroriste qe veprojne ne Siri e Irak.

“As sanksionet në cokollata apo produkte te tjera, nuk mund të dobësojnë moralin e mercenarëve të ISis. Nutela është hallall e lejuar, sipas rregullave islamike” shkruan britaniku i ISSIS.

Myslimanet britanike, veprimtare te ISSIS i dhane dhe keshilla praktike bashkeqytetareve te tyre,qe mund tju bashkohen duke u anetaresuar ne ISSIS:
“Paketoni fare pak gjëra. Këtu mund të gjeni gjithcka,madje dhe rrobat e nevojshme per trup, por merreni me vete gjithsesi nje karikues per aparatin celular. Dhe, të jem i sinqertë, s’ka asgjë aq të rëndësishme, që duhet ta merrni me vete, sa një pale atlete te mira”.
Shtuar më 19/08/2014, ora 17:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori